Wałęsa kontra Cenckiewicz. "Tu chodzi o prawdę i o honor"

Wałęsa kontra Cenckiewicz. "Tu chodzi o prawdę i o honor"
Sławomir Cenckiewicz skierował wezwanie przedsądowe do Lecha Wałęsy w związku z jego wypowiedziami o sfałszowaniu przez historyka teczki agenturalnej Bolka. Na komentarz ze strony byłego prezydenta nie trzeba było długo czekać.

Cenckiewicz żąda od Wałęsy zaprzestania publikowania informacji oraz publicznego formułowania wypowiedzi o rzekomym sfałszowaniu przez niego dokumentów dotyczących tajnego współpracownika SB o pseudonimie Bolek i usunięcia tego typu wpisów z kont byłego prezydenta na Facebooku i Twitterze. Historyk domaga się też przeprosin.

Lech Wałęsa odebrał już formalnie wezwanie do zaniechania naruszania dóbr osobistych i usunięcia skutków dokonanego naruszenia. Wszystkie inne wypowiedzi Wałęsy notorycznie naruszające moje (a także mojej Matki i rodziny) dobre imię - wyzwiska, obelgi, niecenzuralne epitety, a nawet oskarżenie o przyczynienie się do śmierci jego syna - pozostawiam na razie bez z reakcji prawnej – czytamy na profilu Cenckiewicza na Facebooku.

Informacje o otrzymaniu wezwania, Wałęsa skomentował na Twitterze. – Nie zaprzestanę, a nawet spotęguję publikację – zapowiada były prezydent. – Bo tu chodzi o prawdę i o honor, a kłamcy fałszerze muszą być osądzeni – dodaje Wałęsa.

Jak podkreśla dalej polityk, cieszy się on z możliwości „udowodnienia wobec sądu podrobienie dokumentów” dotyczących jego współpracy z SB. – Mam świadków, a ta dokumentacja jest bezdyskusyjnie podrobiona i jest sfałszowana – zapewnia Wałęsa.

What's Your Reaction?

like
0
dislike
0
love
0
funny
0
angry
0
sad
0
wow
0