Wałęsa: Niemcy powinny poprowadzić zjednoczenie i uporządkowanie Europy - Newsa.pl

Wałęsa: Niemcy powinny poprowadzić zjednoczenie i uporządkowanie Europy

Wałęsa: Niemcy powinny poprowadzić zjednoczenie i uporządkowanie Europy
Do drugiego wielkiego zadania, największe predyspozycje mają Niemcy i to oni powinny poprowadzić zjednoczenie i uporządkowanie Europy. Jestem praktycznym realistą, nie wystarczy chcieć, trzeba jeszcze móc – napisał na Twitterze b. prezydent Lech Wałęsa.

Lech Wałęsa wezwał Niemcy na wiecu Europejskiej Partii Ludowej (EPL) w Monachium do przewodzenia Europie i przygotowywania Starego Kontynentu na nowe czasy. Były prezydent poparł kandydaturę chadeka Manfreda Webera na szefa Komisji Europejskiej.

Wałęsa był jednym z zagranicznych gości wydarzenia zorganizowanego w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w stolicy Bawarii, z której pochodzi Weber. Obecność pokojowego noblisty, który został przywitany przez ponad 2 tys. głównie niemieckich polityków długą owacją na stojąco, była utrzymywana do samego końca w tajemnicy. 

Wałęsa zaapelował na Twitterze o... poparcie Niemiec. 

Natomiast do drugiego wielkiego zadania, największe predyspozycje mają Niemcy i to oni powinny poprowadzić zjednoczenie i uporządkowanie Europy . Jestem praktycznym realista ,nie wystarczy chcieć trzeba jeszcze móc .Do wykonania tego zadania potrzebne są organizacje typu UE.

— Lech Wałęsa (@PresidentWalesa) 25 maja 2019

» Kliknij i zobacz komentarze pod artykułem lub skomentuj na telewizjarepublika.pl

Dowiedz się więcej

What's Your Reaction?

like
0
dislike
0
love
0
funny
0
angry
0
sad
0
wow
0