Zmarł fotoreporter Mirosław Trembecki

Zmarł fotoreporter Mirosław Trembecki
Fot. PAP/Marcin BieleckiZmarł lubelski fotoreporter Mirosław Trembecki, wieloletni pracownik Centralnej Agencji Fotograficznej i Polskiej Agencji Prasowej. Miał 65 lat

O jego śmierci poinformowało w czwartek na stronie internetowej Polskie Radio Lublin, z którym w ostatnich latach współpracował. Trembecki zmarł w nocy ze środy na czwartek. 

Mirosław Trembecki urodził się w 1954 r. w Lublinie. Był synem fotografa i fotoreportera Kuriera Lubelskiego - Jana Trembeckiego. 

Mirosław Trembecki jako 16-latek rozpoczął współpracę z dodatkiem harcerskim Kuriera Lubelskiego Na tropie. W latach 1977-84 był fotografem dokumentalistą w Wojewódzkim Domu Kultury w Lublinie. 

Od roku 1984 do 1992 był fotoreporterem Centralnej Agencji Fotograficznej, a następnie do 2010 roku fotoreporterem Polskiej Agencji Prasowej w Lublinie. Potem współpracował z działem internetowym Polskiego Radia Lublin.  

Był laureatem wielu konkursów fotograficznych, m.in. w 1984 r. otrzymał II Nagrodę w Konkursie Fotograficznym Europejskich Agencji Fotograficznych za reportaż pt. Zadyma na Placu Litewskim. W 1994 r. zdobył III nagrodę w Konkursie Polskiej Fotografii Prasowej za zdjęcie Ekshumacja 1 dokumentujące prace ekshumacyjne żołnierzy podziemia niepodległościowego w Kąkolewnicy.(PAP)

Autorka: Renata Chrzanowska

ren/ pat/

What's Your Reaction?

like
0
dislike
0
love
0
funny
0
angry
0
sad
0
wow
0